S2-opettajaksi valmentava koulutus Palmeniassa

EHS MasterSündmused

Helsingin yliopiston Koulutus- ja kehittämiskeskus Palmeniassa on elokuussa alkamassa S2-opettajaksi valmentava koulutus, joka on erityisesti suunnattu lastentarhan- ja luokanopettajille. Myös aineenopettajat voivat hakea, jos työkokemusta S2-opetuksesta on kolme vuotta lasten parissa (siis ei aikuiskoulutuksessa). Koulutus on verkkoavusteinen, ja siihen voi osallistua myös muualta Suomesta. Ilmoittautuminen nettisivuilla www.helsinki.fi/palmenia/koulutus.

Lisätietoja netistä em. osoitteesta ja allekirjoittaneelta.

HUOM! Koulutuksen aloittaminen riippuu Opetus- ja kulttuuriministeriön rahoituksesta.

Terveisin

Johanna Heimonen
Koulutuspäällikkö
Koulutus- ja kehittämiskeskus Palmenia
PL 58 (Vuorikatu 24)
00014 Helsingin yliopisto
Puh. 050 329 06 37
www.helsinki.fi/palmenia