Õpetajate päeva seminar ja vastuvõtt

Helja KirberSündmused, Uudised

Tähistame ülemaailmset õpetajate päeva reedel, 9. oktoobril kell 10.00 – 17.00
Eesti Majas (Sörnäisten rantatie 22, Helsingi) ja Eesti suursaatkonnas (Itäinen Puistotie 10, Helsingi)

PÄEVAKAVA

10.00 Tervituskohv
Kohvikut peab EHS, tulu läheb seltsi tegevuse arendamiseks.

10.30 – 12.00 OECD TALIS 2013 uuringu tulemused Eestis võrdluses Soomega
LAURI VESKI,  Innove statistik-analüütik, 
OECD rahvusvaheline õpetamise ja õppimise uuring TALIS (OECD’s Teaching and Learning International Survey TALIS) on rahvusvaheline võrdlusuuring, milles uuritakse õpetajate töökeskkonda ja õppekeskkonda koolides. 2013. aastal osales TALIS-e uuringus 34 riiki, teiste hulgas Eesti. Uuringus analüüsitakse, mil viisil tunnustatakse ja hinnatakse õpetajate tööd, kuna õpetajate värbamine, nende koolis hoidmine ja arendamine on prioriteediks kõigis koolisüsteemides üle maailma. TALIS-e uuringus hinnatakse, mil määral on õpetajate enesetäiendamise vajadused rahuldatud. Uuring võimaldab kindlaks määrata õpetajate uskumused ja väärtushinnangud ning klassis kasutatava pedagoogilise praktika. Uuringus kirjeldatakse koolijuhtide rolli ning analüüsitakse nende poolt õpetajatele pakutavat toetust, mis soodustab tõhusama õpetamis- ja õppimiskeskkonna loomist koolis. Samuti analüüsitakse TALIS-e uuringus õpetajate tööga rahulolu ja enesetõhusust.
http://uuringud.ekk.edu.ee/est/talis/

12.15 – 13.00 Ettekandes kerkinud teemade arutelu ja analüüs rühmades

13.00 -14.00 Eestikeelse Hariduse Seltsi aastakoosolek ja seminari lõpetamine

15.00-17.00 õpetajate päeva vastuvõtt Eesti suursaatkonnas.
Saatkonnas avatud näitus Põhjamaade moeillustratsiooonist.

Registreerumine kuni 5. oktoobrini aadressil Helja Kirber helja@eestikeelsehariduseselts.fi

Õpetajate päeva korraldab Eestikeelse Hariduse Selts koostöös Tuglase Seltsi ja Eesti Suursaatkonnaga.

Kohtumiseni Eesti Majas!

Sörnäisten rantatie 22 C, Suvilahti, Helsinki

 

Kuidas tulla: http://www.eestimaja.fi/yhteystiedot.html