Kirjutamisvõistluse “Minu maa” tulemused

Helja KirberKirjutamisvõistlused, Minu maa (2018), Uudised

Kirjutamisvõistluse teise vooru saatsid 22 Soome eesti keele õpetajat 185 tööd Helsingist, Espoost, Vantaalt, Turust, Tamperest, Mikkelist, Keravalt, Tuusulast, Hämeenlinnast, Hyvinkäält. Žürii (Helja Kirber, Maiu Juurik, Heldi Kikas) valis nende hulgast välja 39 tööd, mille autorid on kutsutakse koos perekonnaga 14.3.2018 Helsingi Eesti Suursaatkonda emakeelepäeva tähistamise üritusele.

Seekord osalesid ka Tallinna Soome Kooli õpilased, kes kirjutasid väga heas eesti keeles, kas ja miks Eesti on neile tähtis maa, andes sellega uue vaatenurga.

Õpetajatelt saadud info põhjal kirjutas lisaks neile 185 õpilasele veel umbes 450 õpilast, kes kõik saavad tänukirja.

Auhinnatud tähestiku järjekorras:

1.-3. klass

Belinda Arminen (Marika Mägi), Grettel Juhansoo (Larissa Aksinovits), Hannes Koitla (Marika Nisov), Henri Kutserov (Koidu Oja), Karel Mekk (Larissa Aksinovits), Hanna Victoria Pärnapuu (Mari-Liis Hendrikson), Renet Püss (Larissa Aksinovits), Henry Sepp (Marika Nisov), Mia Sild (Marika Mägi), Kerttu Ulp (Ilona Treiman), Heleri Vaikla (Koidu Oja), Hanna Võlli (Marika Nisov)

4.-6. klass

Amelia Anissimova (Mari-Liis Hendrikson), Iida Keskinarkaus (Anne Ribelus-Jokela), Christina Koronen (Inna Pajos), Carolin Laaneoks (Koidu Oja), Oliver Messing (Tiina Maripuu), Annabel Mezor (Marika Vahtra), Henri Morus (Mari-Liis Hendrikson), Kaspar Johan Mägi (Sirje Ess), Taavi Normak (Silja Aavik), Erik Peda (Irina Kollo), Lotta Raitanen (Virge Sommer), Aleksandra Sellenberg (Annika Kuuse)

7.-9. klass

Frederik Aun (Marika Vahtra), Katriina Forssten (Virge Sommer), Janeli Järv (Siiri Kerma), Elise Kaasik (Ilona Treiman), Karina Kukk (Inna Pajos), Mia-Mari Kärtner (Helen Voog-Ruisvaara), Miro Maaranen (Diana Maisla), Henrik Mattias Mägi (Sirje Ess), Paula Ojala (Piret Selonen), Grete Liis Pell (Koidu Oja), Alexander Põntson (Ilona Treiman), Kristjan Hans Rätsep (Virve Sjöblom), Anne-Liis Salumets (Annika Kuuse), Kerli Trossek (Tiina Maripuu), Lilja Unhola (Piret Selonen)