Kirjutamisvõistlus “Minu maailm”

Helja KirberKirjutamisvõistlused, Minu maailm (2019), Uudised

Kirjutamisvõistluse “Minu maailm” teise vooru saatsid 15 Soome ja 6 teiste riikide eesti keele õpetajat 190 tööd – Helsingist, Espoost, Vantaalt, Turust, Tamperest, Mikkelist, Keravalt, Tuusulast, Hyvinkäält, Stockholmist, Londonist, Münchenist, Pariisist, Petserist ja Tallinna Soome Koolist.

Žürii (Maiu Juurik, Heldi Kikas, Silja Aavik, Ülle London) valis nende hulgast välja 41 tööd, mille autoreid autasustatakse 8.3.2019 Helsingi linnavalitsuse saali (Pohjoisesplanadi 11-13) pidulikul emakeelepäeva aktusel.

Õpetajatelt saadud info põhjal kirjutas lisaks neile 190 õpilasele veel umbes 400 õpilast, kes kõik saavad tänukirja. Toredad olid ka õpilaste ühisloomingud.

1.-3. klass

Adeele Aun (Marika Vahtra), Roger Kaerpõld (Larissa Aksinovits), Kareelia Kajo (Koidu Oja), Käthi Ly Kärbo(Mari-Liis Hendrikson), Mathias Kneissl (Anu Stolovits), Lya Lahe (Kerli Liksor), Marten Morus (Mari-Liis Hendrikson), Karolin Märtson (Larissa Aksinovits), Mia-Liisa Sild (Marika Mägi), Birgit Sirel (Mari-Liis Hendrikson), Deliisa Sooväli (Marika Mägi)

4.-6. klass

Egero Aluste (Ilona Treiman), Eliana Aluste (Ilona Treiman), Armin Aug (Larissa Aksinovits), Helen Averson (Marika Mägi), Andre-Martin Batsko (Annika Kuuse), Nelli Kerttula (Diana Maisla), Eliise Kiidli (Koidu Oja), Mari-Leen Liivat (Diana Maisla), Anna Luht (Karin Mickelsson), Kaspar Johan Mägi (Sirje Ess), Loore Liisa Pella (Sirje Ess), Aleksandra Sellenberg (Annika Kuuse), Zara-Isabelle Titova (Karin Mickelsson)

7.-9. klass

Katriina Forssten (Virge Sommer), Henrik Mattias Mägi (Sirje Ess), Sofia Mägi (Anne Ribelus-Jokela), Greete Liis Pell (Koidu Oja), Katariina Roihu (Virge Sommer), Heidi Saluveer (Ülle Langel), Sirli Sepaste (Sirje Ess), Sandra Soro (Tiina Maripuu), Angelica Sandra Suiste (Ülle Langel), Celine Sööt (Ülle Langel), Annaliisa Tinno (Anne Ribelus-Jokela)

Gümnaasium

Jekaterina Jakovleva (Vally Tamm), Anette Laius (Mari-Liis Hendrikson), Olga Menšikova (Vally Tamm), Stella Normak (Mari-Liis Hendrikson), Oskar Stolovits (Anu Stolovits), Aleksandra Veskimäe (Diana Maisla)