Eesti keele õpetajate koolituspäev

EHS MasterSündmused

reedel, 12.4.2013 kl 9.30-17.00 Eesti Majas

Sörnäisten rantatie 22, Suvilahti, Helsinki

Eestikeelse Hariduse Selts, Eesti Instituut Soomes, Tuglase Selts ja projekt Maailma koulussa kutsuvad eesti keele õpetajaid, kes õpetavad eesti keelt kas emakeele või võõrkeelena, kevadisele koolituspäevale.

Päevakava

9.30 Tervituskohv

10.00 Eestikeelse Hariduse Seltsi aastakoosolek

11.00 FREPY mängulised materjalid eesti keele omandamist toetamas

Tallinna Ülikooli eesti keele professor Reili Argus räägib ühe projekti raames loodud veebimängudest ja lauamängudest, mis on toeks eesti keele omandamisel, tutvustab veebikeskkonda, kust mängud leiab, näitab lauamänge ja muid materjale ning selgitab mängude loomise teoreetilist tagapõhja ja koostamise põhimõtteid. Lisaks annab ta soovitusi, mis eesmärgil mingit mängu kasutada, ja näitab ka konkreetseid mänge.

12.30 Annamari Kajasto tutvustab projekti Maailma koulussa uudiseid

12.45 Lõuna restoranis Lämpö

13.30 Pärimuskultuur tänapäeval

Pärimusmuusik (mh ansambel Laudaukse kääksutajad) ja folklooriõpetaja Kairi Leivo räägib pärimuses olemasoleva varanduse kasutamisest koolis, keeletundides ja argielus. Regilaulude, laulumängude ja mängude õpituba.

16.00 Mitmekeelsust ja oma emakeele säilitamist tutvustava voldiku esitlus

Soomes elavatele eestlastele mõeldud voldiku autor Tartu Ülikooli üldkeeleteaduse professor Renate Pajusalu tutvustab voldikut ja räägib, miks ja kuidas võõrkeelses keskkonnas oma emakeelt säilitada.

Registreerumine ja lisateave kuni Agricola päeva, 9. aprillini

Järvi Lipasti 044 7124321 jarvi.lipasti@tuglas.fi

Kohtumiseni Eesti Majas!

Sörnäisten rantatie 22 C, Suvilahti, Helsinki
Bussid: 16, 55 ja 55K Suvilahti peatus
56 Kalasatama peatus
58, 59, 505 Tynnyrintekijänkatu peatus
62, 64, 65A, 66, 66A, 67, 68, 72 Sörnäineni peatus
Metroo: Sörnäineni või Kalasatama peatus
Tramm: 6, 7, 8 Sörnäineni peatus