Eesti keele õpetajate koolituspäev 2024

Helja KirberSündmused, Uudised

Laupäeval, 23. märtsil toimus traditsiooniline Eestikeelse Hariduse Seltsi ja Tuglas-seura korraldatud Soome eesti keele õpetajate seminar. Osales paarkümmend eesti keelt soomlastele võõrkeelena ja soome-eesti lastele emakeelena õpetavat õpetajat.

Välieestlaste eesti keele õppe olevikust ja tulevikust rääkisid haridusministeeriumi keelepoliitika osakonna peaekspert Kätlin Kõverik ja väliseesti koolide võrgustiku koordinaator Merike Barborak. Helle Metslang tutvustas uut „Eesti grammatikat“, Kristel Algvere rääkis Tartu Ülikooli noortekeele töörühma tegemistest, Helja Kirber tutvustas e-koolikotis olevaid eesti keele e-õppematerjale ja Eesti suursaatkonna kultuurinõunik Grete Ahtola tänas eesti keele õpetajaid eesti keele hoidmise eest Soomes.

VAATA FOTOSID

Toetasid

Eesti Instituut/Estonian Institute

Haridus- ja Teadusministeerium

Estonian Embassy in Helsinki